konsbau_styropian4
  konsbau_styropian3
  konsbau_styropian2
  PRODUKCJA ELEMENTÓW STYROPIANOWYCH

  Nasz wachlarz usług poszerzyliśmy o wykonywanie styropianowych kształtek dachowych i innych różnorodnych form na życzenie klienta z szybkimi terminami realizacji. Dzięki stałym stanom magazynowym, niezwłocznie wykonujemy zlecenia i dostarczamy gotowe wyroby pod wskazany adres. Dział techniczny składający się z wyszkolonej kadry inżynierskiej firmy KONSBAU Investment, która wchodzi w skład Grupy KONSBAU, zapewnia kompleksową obsługę, opracowując na podstawie projektu lub na indywidualne życzenie klienta, dokumentację techniczną, niezbędną do wyprodukowania i wbudowania dowolnych podkładów, spadków i rozpływów dachowych ze styropianu, poliuretanu PIR i PUR oraz polistyrenu ekstrudowanego o każdej dostępnej gęstości

  Na podstawie zatwierdzonej dokumentacji, dostarczymy podkłady i styropian spadkowy w postaci odpowiednio ukształtowanych i opisanych płyt, które należy ułożyć zgodnie z załączoną instrukcją, jako:

  • izolację termiczną i odwodnienie dachów płaskich nowych i modernizowanych,
  • izolację termiczną i odwodnienie tarasów i parkingów oraz dachów odwróconych zielonych,
  • formy stosowane w budownictwie drogowym i mostowym.

  Płyty spadkowe i podkłady produkowane są najczęściej o wymiarach 1,0 m x 1,0 m i 1,0 m x 1,2 m, ale możliwe jest wykonanie, bez dopłaty, płyt o wymiarach 1,2 m x 3,0 m ze spadkiem jedno- i wielokierunkowym. Grubość płyty spadkowej uzależniona jest od tego, czy podstawowym celem jest jedynie uzyskanie spadu, czy też termoizolacja.

  Oprócz styropianu spadkowego, produkujemy również trójkątne kliny dachowe najczęściej o wymiarach: 5 cm x 5 cm, 10 cm x 10 cm, 15 cm x 15 cm lub o wymiarach i kształcie według dowolnego zamówienia klienta.

  Poza dachowymi elementami ze styropianu produkujemy również:

  • Wszelkiego rodzaju styropianowe formy odlewnicze lub szalunkowe,
  • Wszelkiego rodzaju i kształtu elementy jako wypełnienie np. przy stropach skrzynkowych,
  • Architektoniczne, sztukateryjne elementy ozdobne, jak: gzymsy, listwy, wałki, kolumny, tralki, gazony,
  • Elementy izolacyjne – otuliny np. do rur o wszelkich, nietypowych średnicach,
  • Rdzeń w płytach warstwowych o specjalnym kształcie dostosowanym do kształtu blachy,
  • Nietypowe elementy ze styropianu oraz z polistyrenu ekstrudowanego jak elementy dekoracyjne stosowane w scenografii, przy zabudowie stoisk targowych oraz liternictwo,

  Inne, różne elementy ze styropianu, których część możliwa jest do wykonania i ograniczona wielkością bloku o wymiarach 1,0×1,2×3,0 m.